Straipsniai

Ką svarbu žinoti apie atostoginius pinigus?

Atostogos – turbūt kiekvieno mūsų mėgstamiausia metų dalis, kuomet galima pamiršti su darbu susijusius rūpesčius. Jei dirbama 5 dienas per savaitę, kasmet priklauso atostogos, trunkančios 20 darbo dienų, o tuomet, jei dirbama 6 dienas per savaitę, priklausančios atostogos yra dar ilgesnės. Kiekvienam darbuotojui ypatingai svarbu žinoti savo teises, taigi, kokie su atostoginiais susiję klausimai darbuotojams kyla dažniausiai?

Skaityti toliau
Faktai apie MMA

Minimalus atlyginimas (MMA) apibrėžia vyriausybės nustatytą mažiausią atlyginimą už mėnesio darbą, kuomet kas savaitę dirbama po 40 valandų. 2019 metais minimalus atlyginimas Lietuvoje yra 555 eurai „ant popieriaus“ (395,78 € gaunama į rankas). Svarbu paminėti, kad minimali mėnesinė alga gali būti taikoma tik nekvalifikuotiems darbininkams – jei darbo atlikimui yra reikalinga tam tikra kvalifikacija, darbdavys turi mokėti didesnį atlyginimą. Minimalaus atlyginimo pokyčiai yra svarstomi kone kasmet: nors darbuotojai atlyginimo padidėjimo dažniausiai nė nepastebi, tačiau įdomu sužinoti, kaip Lietuvoje gaunama minimali mėnesinė alga keitėsi per pastarąjį dešimtmetį.

Skaityti toliau
6 patarimai, kaip valdyti įmonės pinigus

Įmonės biudžeto valdymas – labai atsakingas darbas, todėl naujų įmonių savininkams neretai kyla klausimas, kaip biudžeto valdymą paversti kiek įmanoma sėkmingesniu. Atlikus netinkamą žingsnį, galimi tikrai nemenki nuostoliai, todėl svarbu pasistengti, kad to būtų galima išvengti. Jei laikysitės kelių svarbiausių patarimų, įmonės biudžeto planavimas taps ne tik paprastesnis, bet ir sėkmingesnis.

Skaityti toliau
Versolo pradžia: ką svarbu apgalvoti ir atlikti?

Galimybė pradėti savo verslą vilioja daugelį žmonių, tačiau gana dažnai keliamas klausimas, nuo ko vertėtų pradėti. Turbūt kiekvienas mūsų yra girdėjęs posakį, kuriame teigiama, kad gera pradžia – pusė darbo, taigi, kokia turėtų būti kiekvieno verslo pradžia?

Skaityti toliau
Ąsočių metodas pinigų taupymą pavers dar efektyvesniu

Pinigų taupymo metodų yra tikrai nemažai, todėl kiekvienas mūsų turi galimybę pasirinkti labiausiai tinkantį. Žinoma, svarstydami, kaip sutaupyti pinigų, nieko labai naujo neišrasime – kiekvienas šių būdų yra paremtas tinkamu pajamų ir išlaidų planavimu. Nors neretai teisinamasi, kad net ir dedant dideles pastangas nepavyksta išmokti tinkamai elgtis su pinigais, ar paprasčiausiai žadama, kad taupymo bus imamasi nuo kitų metų pradžios ar padidėjus pajamoms, tačiau kiekvienas mūsų gali pradėti taupyti jau dabar, ir tą daryti tikrai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ąsočio metodas yra laikomas vienu paprasčiausiu ir efektyviausiu išlaidų planavimo būdu, tad tuomet, jei siekiate sėkmingiau planuoti savo biudžetą, toks pasirinkimas – kaip tik jums. Taigi, kokių taisyklių reikės laikytis  išbandant šį metodą?

Skaityti toliau
Juridiniai įmonių statusai: kokį pasirinkti?

Pradedantiesiems verslininkams neretai kyla klausimas, kokį įmonės statusą vertėtų pasirinkti – UAB, mažąją bendriją ar individualią įmonę. Kiekvienas šių pasirinkimų turi savų privalumų bei trūkumų, todėl tai įvertinę galėsite kur kas paprasčiau priimti sprendimą.

Skaityti toliau
Paprastos gudrybės, kurios padės sutaupyti pinigų

Turbūt kiekvienas mūsų visada turi tam tikrų tikslų, kurių įgyvendinimui reikia pinigų, tačiau reikiamą pinigų sumą ne visada yra paprasta sutaupyti. Vis dėlto, egzistuoja tikrai nemažai gudrybių, kurios gali padėti sutaupyti pinigų, taigi, kodėl jomis nepasinaudojus?

Skaityti toliau
Buhalterinių paslaugų kaina: nuo ko ji priklauso?

Buhalterinės apskaitos tvarkymas visuomet reikalauja tam tikrų specifinių žinių bei įgūdžių, tad nieko nuostabaus, kad šių darbų atlikimą dažniausiai nusprendžiama perleisti specialistams. Kartais yra baiminamasi, kad teikiamų paslaugų kainos gali būti pernelyg didelės, todėl palanku žinoti, kas turi įtakos šių paslaugų teikimo kainodarai. Taigi, nuo ko priklauso buhalterinių paslaugų kaina?

Skaityti toliau
Buhalterinės paslaugos nuotoliniu būdu

Nuotoliniu būdu teikiamos paslaugos kiekvienais metais sulaukia vis didesnio susidomėjimo, tačiau kartais vis dar dvejojama, ar toks sprendimas tikrai gali būti pačiu palankiausiu. Neretai baiminamasi, kad nuotoliniu būdu teikiamų paslaugų kokybė gali būti prastesnė, tačiau tokia nuostata įprastai yra visiškai nepagrįsta. Jei domitės galimybe pasinaudoti buhalterinės apskaitos specialistų paslaugomis, galite pagalvoti ne vien tik apie etatinio buhalterio samdymą, bet taip pat ir apie apskaitos paslaugų teikimą nuotoliniu būdu. Buhalterinės paslaugos nuotoliniu būdu turi ne taip ir mažai privalumų, tad priežasčių, kodėl verta pagalvoti apie tokią galimybę, tikrai nestinga. Taigi, kokie yra svarbiausi šios galimybės privalumai?

Skaityti toliau
Buhalterinė apskaita vilniuje: raskite geriausius specialistus

Buhalterinė apskaita turi būti atliekama kiek įmanoma kruopščiau, todėl tuomet, jei abejojate, ar reikalingus darbus galėsite atlikti tinkamai, pravartu kreiptis į šias paslaugus teikiančias bendroves, kurių pasirinkimas šiuo metu yra ganėtinai didelis. Jei domitės buhalterine apskaita Vilniuje, tikėtina, kad paslaugų teikėjų rasite ganėtinai daug, todėl pravartu atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių kriterijų, ir tai jums padės rasti pačius geriausius specialistus. Taigi, į ką pravartu atsižvelgti?

Skaityti toliau