Visi straipsniai

6 PATARIMAI

6 PATARIMAI, KAIP VALDYTI ĮMONĖS PINIGUS

Įmonės biudžeto valdymas – labai atsakingas darbas, todėl naujų įmonių savininkams neretai kyla klausimas, kaip biudžeto valdymą paversti kiek įmanoma sėkmingesniu. Atlikus netinkamą žingsnį, galimi tikrai nemenki nuostoliai, todėl svarbu pasistengti, kad to būtų galima išvengti. Jei laikysitės kelių svarbiausių patarimų, įmonės biudžeto planavimas taps ne tik paprastesnis, bet ir sėkmingesnis.

1. PLANUOKITE

Kai siekiama tinkamai planuoti įmonės finansus, planavimas yra vienas svarbiausių žingsnių. Planas turėtų būti sudaromas atsižvelgiant į ankstesnę pinigų srauto analizę, nes tai padės paprasčiau atlikti prognozes. Šiame plane būtina atsižvelgti į likvidumą pasyviausiais įmonės laikotarpiais (kai kurioms įmonėms yra būdingas sezoniškumas, kuomet tam tikrais laikotarpiais likvidumas yra ženkliai sumažėjęs). Šiais laikotarpiais reikėtų vengti pinigų investavimo, nes tai gali lemti didelius nuostolius.

2. STEBĖKITE

Įmonės pelningumo statistikos stebėjimas – taip pat labai svarbus žingsnis. Analizuodami, koks yra įmonės pelnas tam tikrais laikotarpiais, galėsite pastebėti tam tikrus nukrypimus nuo plano, ir į juos tinkamai reaguoti. Be įmonės veiklos stebėjimo biudžeto planavimas gali būti labai sudėtingas ir neefektyvus.

3. KONTROLIUOKITE IŠLAIDAS

Kaip jau minėta anksčiau, labai svarbu stebėti įmonės pelningumo nuokrypius, ir tam tikrais laikotarpiais vengti investavimo. Deja, kartais šio gana paprasto patarimo nėra paisoma, ir tai gali pridaryti tikrai nemažai žalos. Kad taip nenutiktų, ir jums nereikėtų skaudžiai nusvilti, numatykite būsimas išlaidas ir jas efektyviai paskirstykite.

4. KONSULTUOKITĖS

Finansines paslaugas teikiančios bendrovės prireikus visuomet gali suteikti profesionalią konsultaciją, todėl tuomet, jei jums kiltų tam tikrų klausimų ar neaiškumų, kreipkitės pagalbos į specialistus, kurie jums tikrai galės pagelbėti. Nors pradedantieji verslininkai neretai nusprendžia visus darbus atlikti savarankiškai, tačiau tai gali būti net labai žalinga. Pasirūpinkite, kad buhalterinė apskaita būtų tvarkoma profesionaliai, nes priešingu atveju galite prišaukti tikrai nemažus nemalonumus.

 5. NUSTATYKITE ĮMONĖS LIKVIDUMĄ

Įmonės likvidumo nustatymas – taip pat labai svarbus žingsnis. Būsimų išlaidų planavimas bus gerokai efektyvesnis, jei taip pat numatysite ir būsimas įplaukas. Stebėdami įmonės pelningumo analizę galėsite numatyti, kokios įplaukos bus vienu ar kitu laikotarpiu, todėl planuoti būsimas išlaidas bus gerokai paprasčiau. Pritrūkus vidinių atsargų gali tekti mažinti išlaidas arba skolintis, todėl valdant įmonės pinigus vertėtų numatyti ir tokias situacijas.

6. EFEKTYVIAI NAUDOKITE ĮMONĖS PINIGUS

Laisvos įmonės lėšos pelną atneš tik tada, jei šie resursai bus tinkamai kontroliuojami. Valdydami įmonės biudžetą numatykite, kokią grąžos galima tikėtis pasirinkus vieną ar kitą investavimo būdą: labai svarbu įvertinti įvairius galimus scenarijus, ir tuomet, jei rizika pasirodys pernelyg didelė, nuo šio žingsnio vertėtų susilaikyti. Jei tam tikras investavimo būdas jums keltų tam tikrų klausimų, visada yra pravartu pasikonsultuoti su finansų valdymo specialistais, kurie padės išsklaidyti abejones bei leis paprasčiau priimti sprendimą.  

Daugiau informacijos ieškokite čia : Buhalterinė apskaita Vilniuje – Spauskite čia| Buhalterinės paslaugos Vilniuje – spauskite čia

 Susiję straipsniai

Naujienos ir informacija

 Susiję straipsniai

Naujienos ir informacija

 Paslaugos

Mūsų teikiamos paslaugos

Buhalterinė apskaita

Išskirtinės paslaugos

Konsultacija