Visi straipsniai

FAKTAI APIE MINIMALŲ ATLYGINIMĄ

PAPRASTOS GUDRYBĖS, KURIOS PADĖS SUTAUPYTI PINIGŲ

Turbūt kiekvienas mūsų visada turi tam tikrų tikslų, kurių įgyvendinimui reikia pinigų, tačiau reikiamą pinigų sumą ne visada yra paprasta sutaupyti. Vis dėlto, egzistuoja tikrai nemažai gudrybių, kurios gali padėti sutaupyti pinigų, taigi, kodėl jomis nepasinaudojus?

NUNULINKITE FINANSUS

Jei dienos pabaigoje jūsų piniginėje lieka 115 eurų ir 50 centų, 15,5 € meskite į taupyklę. Tikėtina, kad nė nepastebėsite, kad šių pinigų neišleidote, o taupymo procesas bus gerokai greitesnis. Jei mieliau naudojatės banko kortele nei grynaisiais pinigais, vadovaukitės tokiu pat principu, tačiau 15,5 € perveskite į taupomąją sąskaitą.

 10 PROCENTŲ ATLYGINIMO ATIDĖKITE TAUPYMUI

Jei uždirbate 800 eurų, gavę atlyginimą 80 eurų atidėkite taupymui, ir tą sąžiningai atlikite kiekvieną mėnesį. Metų pabaigoje jau būsite sutaupę gana nemažą pinigų sumą, kurią galėsite skirti numatytų tikslų įgyvendinimui.

IĮ TAUPYKLĘ KASDIEN ĮMESKITE PO MONETĄ

Nuspręskite, kokiomis monetomis taupysite pinigus (pavyzdžiui, po 0,5 €, 1 €, 2 €, ir t.t.) Kai tik piniginėje turėsite pasirinktų monetų, jų neišleiskite, bet iš karto atidėkite taupymui. Taip pat galite išbandyti ir kitą pinigų taupymo būdą – kasdien į taupyklę įmeskite bent vieną monetą. Galbūt šis metodas nepadės greitai sutaupyti norimos sumos, tačiau tai gali būti iš vienas iš galimų taupymo būdų. Juk nuo kažko reikia pradėti, tiesa?

NEIKITE Į PARDUOTUVĘ TUŠČIU SKRANDŽIU

Kai kankina alkis, parduotuvėse įsigyjame kur kas daugiau maisto produktų nei tuo metu reikia, o tai, žinoma, neigiamai atsiliepia piniginei. Kad taip nenutiktų, į prekybos centrą eikite pavalgę ar bent jau užkandę – tai ne tik padės sutaupyti, bet taip pat leis išvengti greito maisto ir kitų nesveikų užkandžių įsigijimo.

ĮVERTINKITE TIKRĄJĄ PIRKINIŲ KAINĄ

Matydami įvairių prekių kainas iš karto galime pasakyti, ar ta kaina mums atrodo didelė, tačiau tuomet, jei kainas konvertuosime į savo darbo valandas, tikėtina, kad tai padės paprasčiau įvertinti, ar tikrai galime sau leisti įsigyti vieną ar kitą pirkinį. Pavyzdžiui, jei negalėsite nuspręsti, ar tikrai galite sau leisti įsigyti naują vardinį drabužį, paskaičiuokite, kiek valandų teko dirbti, kad galėtumėte jį įsigyti. Jei pasirodys, kad tai jums yra ne pagal kišenę, galbūt reikėtų pasiieškoti pigiau kainuojančių prekių?

PIRKITE TIK TADA, KAI TO TIKRAI REIKIA

Norite įsigyti naują telefoną, nors senas įrenginys dar visai puikiai veikia? Pagalvokite, ar šis pirkinys jums tikrai yra reikalingas, ir ar jis gali atnešti laimę. Esame įpratę elgtis gana impulsyviai, ir ne visada susimąstome, ar tam tikri pirkiniai šiuo metu tikrai yra būtini, ar vis dėlto jų įsigijimą galime atidėti vėlesniam laikui. Prieš įsigydami tam tikras prekes turėtumėte gerai pagalvoti, kokią naudą atneš naujasis pirkinys, ir ar jis šiuo metu tikrai reikalingas.

 Susiję straipsniai

Naujienos ir informacija

 Susiję straipsniai

Naujienos ir informacija

 Paslaugos

Mūsų teikiamos paslaugos

Buhalterinė apskaita

Išskirtinės paslaugos

Konsultacija