Visi straipsniai

Ąsočių metodas pinigų taupymą pavers dar efektyvesniu

Ąsočių metodas pinigų taupymą pavers dar efektyvesniu

Pinigų taupymo metodų yra tikrai nemažai, todėl kiekvienas mūsų turi galimybę pasirinkti labiausiai tinkantį. Žinoma, svarstydami, kaip sutaupyti pinigų, nieko labai naujo neišrasime – kiekvienas šių būdų yra paremtas tinkamu pajamų ir išlaidų planavimu. Nors neretai teisinamasi, kad net ir dedant dideles pastangas nepavyksta išmokti tinkamai elgtis su pinigais, ar paprasčiausiai žadama, kad taupymo bus imamasi nuo kitų metų pradžios ar padidėjus pajamoms, tačiau kiekvienas mūsų gali pradėti taupyti jau dabar, ir tą daryti tikrai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ąsočio metodas yra laikomas vienu paprasčiausiu ir efektyviausiu išlaidų planavimo būdu, tad tuomet, jei siekiate sėkmingiau planuoti savo biudžetą, toks pasirinkimas – kaip tik jums. Taigi, kokių taisyklių reikės laikytis  išbandant šį metodą?

PAGRINDINIAI IŠLAIDŲ PLANAVIMO PRINCIPAI

Pasirinkus Ąsočio metodą visos įplaukos turi būti paskirstomos į šešis „ąsočius“, kurių kiekvienas reiškia tam tikrą gyvenimo sferą. Jei tam tikroms išlaidoms skirsite mažiau nei buvo numatyta, sutaupytus pinigus galėsite skirti taupymui arba smulkmenoms, kuriomis save ar savo artimuosius palepinate tikrai nedažnai. Prieš pradėdami pinigų paskirstymą į šiuos šešis ąsočius pirmiausia numatykite, koks yra bendras biudžetas, o jau tuomet galėsite atlikti išlaidų planavimą.

1 ĄSOTIS: BŪTINIAUSIOS IŠLAIDOS

Į šį „ąsotį“ patenka 55 procentai biudžeto (pavyzdžiui, jei uždirbate 1000 eurų, būtiniausioms išlaidoms skirsite 550 eurų). Šio „ąsočio“ pinigai yra skirti kasdienėms išlaidoms (transportui, maisto produktams) bei sąskaitų apmokėjimui. Jei pastebite, kad maisto produktams išleidžiate daugiau nei numatyta, pasistenkite pirkinius planuoti iš anksto ir retinkite apsilankymus parduotuvėje. Dalis žmonių teigia, kad tuomet, jei apsiperkama ne kasdien, bet kas savaitę, išlaidos maisto produktams tampa gerokai mažesnės. Be to, tai padeda sutaupyti ne tik pinigų, bet taip pat ir laiko.

2 ĄSOTIS: PRAMOGOS

Visai nesvarbu, kokias pajamas gaunate, gyvenimas be pramogų būtų pernelyg niūrus, todėl kiekvieną mėnesį pramogoms atsidėkite 10 procentų gaunamų pajamų. Pavyzdžiui, galite įsigyti bilietus į teatrą, suplanuoti savaitgalio išvyką, ir t.t.

3 ĄSOTIS: SANTAUPOS

Gana dažnai teigiama, kad taupymui paprasčiausiai nelieka pinigų, tačiau tuomet, jei numatyta pinigų suma bus atidedama tarsi svarbioms išlaidoms, taupyti bus gerokai paprasčiau. Neretai pasiteisina „neliečiamos“ banko sąskaitos atidarymas: vos tik gavę atlyginimą į ją perveskite 10 procentų gautų pinigų, o likusi suma bus skirta kitoms išlaidoms.

4 ĄSOTIS: ASMENYBĖS TOBULĖJIMAS

Visai nesvarbu, kokia yra jūsų darbinė veikla, tikrai verta periodiškai investuoti į asmenybės tobulėjimą. Galite būti užtikrinti, kad visada rasite jums aktualių seminarų, kuriuose apsilankę įgysite žinių ar patobulinsite turimus įgūdžius, ir tai jums tikrai pravers profesinėje veikloje ar kasdienybėje. Šiame „ąsotyje“ esantys pinigai taip pat gali būti skiriami knygoms ar tam tikriems jūsų pomėgiams.

5 ĄSOTIS: ASMENINĖS ATSARGOS

Taip, jūs jau atidėjote pinigų taupymui, tačiau jie turi būti neliečiami iki tol, kol pinigų tikrai prireiks (pavyzdžiui, kai teks skirti pinigų medicininėms išlaidoms, kai vaikai pradės mokytis aukštojoje mokykloje, ir t.t.) Į penktąjį „ąsotį“ patekę pinigai bus skiriami asmeninėms atsargoms: stambios buitinės technikos įsigijimui, atostogoms, automobilio remontui, ir t.t.

6 ĄSOTIS: LABDARA IR DOVANOS

Jei nesate abejingi tam tikrų ne pelno siekiančių organizacijų veiklai, kas mėnesį joms skirkite dalį savo biudžeto. Šeštajame „ąsotyje“ esantys pinigai yra skirti ne tik labdarai, bet taip pat ir dovanoms – juk turbūt kas mėnesį tenka ką nors pasveikinti tam tikra proga. Atminkite, kad turtingas ne tas, kuris tik ima, bet tas, kuris taip pat duoda ir kitiems, todėl planuodami asmenines išlaidas nepamirškite ir šios srities.

Daugiau informacijos ieškokite čia : Buhalterinė apskaita Vilniuje Buhalterinės paslaugos Vilniuje

 Susiję straipsniai

Naujienos ir informacija

 Susiję straipsniai

Naujienos ir informacija

 Paslaugos

Mūsų teikiamos paslaugos

Buhalterinė apskaita

Išskirtinės paslaugos

Konsultacija