10 įdomiausių faktų apie pinigus

Įdomiausi faktai apie pinigus

Pinigais naudojamės kasdien – net ir tada, kai nenumatome jokių didesnių pirkinių. Vieni teigia, kad pinigų reikia tik tiek, kad pavyktų patenkinti svarbiausius savo poreikius, o kiti siekia prabangos. Vis dėlto, pinigai yra reikalingi mums visiems, todėl įdomu sužinoti, kas juos išrado, kiek laiko tektų taupyti, kad taptume milijonieriais, ir t.t.

 

1. Pinigų eros pradžia

Vieni istorikai mano, kad pinigai buvo išrasti prieš maždaug šimtą tūkstančių metų, o kiti teigia, kad pirmųjų pinigų atsiradimas nėra toks senas. Prieš maždaug 5000 metų Mesopotamijoje buvo sukurta viena pirmųjų valiutų – šekelis, kuris buvo vertas maždaug 10 gramų kviečių.

2. Didžiausios vertės banknotas

Vertingiausią banknotą galime rasti Singapūre – tai 10 000 Singapūro dolerių vertės banknotas. Tokia pinigų suma atitinka maždaug 6181,5 €. O štai mažiausią vertę turinčią monetą galime rasti Uzbekijoje – 1 Uzbekijos sumo centas  yra net 10 000 kartų mažesnis už euro centą.

3. Turtingiausias pasaulio žmogus

Turtingiausiu pasaulio žmogumi šiuo metu yra laikomas Amazon įkūrėjas Jeffas Bezosas. Jo turtas įvertintas daugiau nei 116 milijardų JAV dolerių! Ilgą laiką turtingiausiu pasaulio žmogumi buvo laikytas Billas Gatesas, tačiau jo turtas yra 26 milijardais dolerių mažesnis nei Jeffo Bezoso.

4. Kiek kainuoja nukaldinti centą?

Vieno cento monetų kaldinimas dažniausiai kainuoja daugiau nei yra vertos pačios monetos: pavyzdžiui, Italijoje vieno  euro cento nukaldinimas kainuoja  maždaug 4 centus.

5. Net ir „švarūs“ pinigai yra nešvarūs

Deja, visi pinigai yra labai nešvarūs, nes iki tada, kai jie atkeliauja į jūsų piniginę, banknotai jau buvo paliesti daugybės rankų. Galbūt šis faktas nėra per daug stebinantis, tačiau didesnį įspūdį galbūt padarys tai, kad maždaug 90 procentų JAV dolerių banknotų turi kokaino pėdsakų.

6. Kodėl monetos turi dantytas atbrailas?

Kai monetos buvo gaminamos iš brangiųjų metalų, dažnai pasitaikydavo sukčiavimo atvejų, kuomet buvo nupjaunamos monetų briaunos. Monetos sumažėdavo nežymiai, todėl tai dažnai likdavo nepastebėta. Vis dėlto, po kurio laiko buvo nuspręsta užkirsti tam kelią, todėl monetų briaunos tapo dantytos.

7. Popieriniai pinigai nėra pagaminti iš popieriaus

Popierius nėra labai tvirta medžiaga, todėl jis nėra tinkamas „popierinių“ pinigų gamybai. Eurų banknotai yra gaminami iš šimtaprocentinės medvilnės, kuri nėra tinkama tekstilės pramonei. JAV dolerių banknotai yra gaminami iš 74 proc. medvilnės ir 25 proc. lino pluošto.  Taip pat įdomu yra tai, kad Jungtinės Karalystės monetos yra pagamintos iš plastiko.

8. Ar už pinigus galima nusipirkti laimę?

Nors dažnai teigiama, kad laimės nepavyks nusipirkti, tačiau tai – ne visai tiesa. Atliktas tyrimas parodė, kad žmogus didžiausią laimę jaučia tada, kai gali daryti kažką naujo, o tuomet, jei nejuntamas pinigų stygius, naujos patirtys gali tapti gerokai dažnesnės.

9. Kas gauna didžiausią algą?

Nors gana dažnai manoma, kad didžiausią atlyginimą gauna profesionalūs sportininkai ar įmonių vadovai, tačiau statistiškai didžiausią atlyginimą gauna chirurgai bei kitų specializacijų medikai. Deja, Lietuvos medikai su tuo tikrai nesutiktų.

10. Per kiek laiko pavyks sutaupyti milijoną?

Jei per mėnesį nuo algos atidėtume po 1000 eurų, pirmąjį milijoną sutaupytume... po 83 metų. Mūsų šalyje tikrai ne kiekvienam darbingo amžiaus žmogui pavyktų atsidėti po tokią pinigų sumą, o ir laikotarpis, kurį tektų taupyti, tikrai nėra trumpas. Vis dėlto, jei siekiate tapti milijonieriumi, galite pagalvoti apie pinigų investavimą – nors rizikos išvengti nepavyks, tačiau sėkmės atveju tikrai galima praturtėti.

Daugiau informacijos ieškokite čia : Buhalterinė apskaita - nuoroda| Buhalterinės paslaugos - nuoroda

SUSIJę straipsniai

Juridiniai įmonių statusai 

Buhalterinės paslaugos nuotoliniu būdu

Buhalterinių paslaugų kaina

Buhalterinė apskaita Vilniuje

Ar verta kaupti pinigus pensijai jau šiandien?