Ar verta kaupti pinigus pensijai jau šiandien?

Ar verta kaupti pinigus pensijai

 

Jauni asmenys dažnai nė nesusimąsto apie būsimos pensijos dydį, tačiau tikrai be reikalo – sulaukus pensinio amžiaus neretai tenka skaudžiai nusivilti, kai gaunamos pensijos dydis nėra pakankamas net ir pačioms būtiniausioms išlaidoms. Žinoma, tai kelia tikrai nemažą pasipiktinimą, tačiau taip nenutiks, jei būsima pensija susirūpinsite jau dabar.

Kodėl verta kaupti pinigus pensijai?

II ir II pakopos pensijų kaupimo fondai – populiariausias būdas kaupti pinigus, tačiau kartais dvejojama, ar tai tikrai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Vis dėlto, toks pasirinkimas turi ne taip ir mažai privalumų: • Šis ilgalaikis investavimas padeda aplenkti infliaciją ir padeda sukaupti didesnę pinigų sumą nei būtų taupoma įprastu būdu. Kuo anksčiau pradedama kaupti pensijai, tuo geresnių rezultatų galima pasiekti; • Jei pensija kaupiama II ir III pensijų pakopose, valstybė suteikia lengvatų (kas metus pridedama  numatyta pinigų suma). Be to, pensiją kaupiantys III pakopos fonde turi galimybę susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio; • Pensijai kaupiama atskirose II ir III pakopos sąskaitose, o visos šiuose fonduose esančios pajamos gali būti paveldimos. Taigi, tikrai neverta nerimauti, kad mirties atveju pinigai bus kaupiami be reikalo; • Pasirinkus III pensijos kaupimo pakopą sukauptus pinigus galima išsiimti ir nesulaukus pensinio amžiaus, todėl tai gali būti tikrai palanki galimybė taupyti „juodai dienai“. Vis dėlto, jei pinigai bus išmokami anksčiau nei likus penkeriems metams iki numatyto pensinio amžiaus, reikės susimokėti 15 procentų GPM; • Įmokas į III pensijų kaupimo fondą galima mokėti ne kas mėnesį, bet kas ketvirtį, kas pusmetį ar nereguliariai. Kaupiama pinigų suma priklausys tik nuo jūsų pačių; • Įmokas į III pakopos pensijų kaupimo fondus gali mokėti ne tik pats pensijai kaupiantis asmuo, bet taip pat ir jo darbdavys ar artimieji; • Viena dažniausių priežasčių, kodėl nesvarstoma apie pensijų kaupimą, yra manymas, kad tai bus pernelyg brangu. Vis dėlto, įmokų suma tikrai nėra tokia, kad jas mokant kas mėnesį pasijustų pinigų stygius – tai sudaro vos kelis procentus gaunamų pajamų;

 

Kaip išnaudoti visas pensijos kaupimo galimybes?

Kaupti pensijai taip pat galima ir savarankiškai: rekomenduojama kas mėnesį taupymui atsidėti bent dalį gaunamų pajamų. Paskaičiuota, kad  jaunesni nei 30 metų asmenys pensijai turėtų atsidėti 10 procentų gaunamų mėnesinių pajamų, trisdešimtmečiai tam turėtų skirti 15 procentų pajamų, o 40 metų sulaukę asmenys – 15 procentų ir daugiau. Jei dvejojate, geriausia kaupti taupomus pinigus, pravartu pasitarti su finansų konsultantu. Nors pensijos dydžiu dažnai susirūpinama tik tada, kai lieka visai nedaug laiko iki pensijos, tačiau tuomet pinigų kaupimas jau nebūna toks efektyvus kaip tuomet, jei tą pradedama daryti kiek įmanoma anksčiau. Taigi, jei dar  nepriėmėte sprendimo, kaip pasirūpinsite senatvės pensija, dabar tikrai palanku apie tai susimąstyti.    

Daugiau skaitykite : Apie buhalterinę apskaitąApie buhalterines paslaugas

SUSIJę straipsniai

Juridiniai įmonių statusai 

Buhalterinės paslaugos nuotoliniu būdu

Buhalterinių paslaugų kaina

Buhalterinė apskaita Vilniuje

Verslo pradžia